6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 BOOGIE BOY


USA 1997, 97 min.
Scenariusz i reżyseria - Craig Hamann
Zdjęcia - Adam Kane
Muzyka - Tim Truman
Występują - Mark Dacascos, Emily Lloyd, Traci Lords, Joan Jett, Jaimz Woolvett, Frederic Forrest
Dystrybucja - Syrena
Jesse Page wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wyroku za morderstwo. Zdecydowany rozpocząć nowe, uczciwe życie, zwraca się do byłego kolegi z celi, Larry'ego o pomoc. Przyjaciele spotykają się na wolności. Larry zapewnia Jesse'mu samochód i lokum w domu, który zamieszkuje grupa niezwykle barwnych łobuzów. Są wśród nich dwaj narkomani i członkowie gangu motocyklowego, Buldog i Breeze, oraz słynna królowa horroru Shonda.
Jesse to twardy i otrzaskany ulicznik. Potrafi wyjść cało z każdej sytuacji, ponieważ jest silny i zna sztuki walki; jest też dobrym perkusistą. Kiedy otrzymuje propozycję Jerk, liderki zespołu z Detroit, myśli o rozpoczęciu nowego życia i czekającej go karierze. Potrzebuje tylko zestawu bębnów, by stać się członkiem grupy. Aby kupić perkusję, Jesse daje się wciągnąć Larry'emu w niebezpieczną akcję i wmawia sobie, że to już ostatni raz.
Łańcuch zaskakujących zwrotów akcji i odkryć stanowi finał filmu, w którym Jesse podejmuje ostatnią szaleńczo odważną próbę zerwania z przeszłością, a Larry pragnie zapewnić sobie obfitującą w narkotyki przyszłość.
"Boogie Boy" to film stawiający następujące pytania: do jakiego momentu przyjaciół obowiązuje lojalność i na czym polega prawdziwa przyjaźń?
CRAIG HAMANN Absolwent Eastern Michigan University. Po studiach wyjechał do Los Angeles, gdzie poznał Quentina Tarantino. Okazało się, że mają takie same poglądy na zawód filmowca - najlepsza edukacja to praca, a nie wykłady. Nakręcili razem "My Best Friend's Birthday", następnie zaś Hamann samodzielnie zrealizował trzy filmy dla Full Moon Entertainment, wziął udział w kilku innych produkcjach dla uznanych wytwórni oraz asystował Quentinowi Tarantino podczas pracy nad "Pulp Fiction" i "Wściekłymi psami".
Filmografia 1997 Boogie Boy
Linki Na temat "Boogie Boya" jedynie IMDb podaje nieco informacji. Cała reszta sieci milczy jak zaklęta.

Kontakt
skontaktuj
się z nami