6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 IN THE COMPANY OF MEN


Kanada 1997, min.93
Scenariusz i reżyseria - Neil LaBute
Zdjęcia - Tony Hettinger
Muzyka - Ken Williams, Karel Roessingh
Występują - Aaron Eckhart, Stacey Edwards, Matt Malloy, Michaael Martin
Dystrybucja - Solopan
Chad i Howard, dwaj młodzi urzędnicy, pracownicy dużej firmy w bezimiennym mieście muszą wyjechać na sześciotygodniową delegację. Obaj są sfrustrowani sytuacją życiową - w pracy zagrażają im młodsi, zostawiły ich dziewczyny, z którymi wiązali większe nadzieje. Sposobem na przezwyciężenie kryzysu wydaje się plan, mający poprawić im samopoczucie jako mężczyznom - wszystko, czego teraz potrzebują to dziewczyna. Chad proponuje, by znaleźć wrażliwą, młodą kobietę, która jeszcze nie kręciła z dwoma chłopakami na raz. Jeśli się im powiedzie, rozbiją w pył jej nadzieje i marzenia w ostatni dzień pobytu na delegacji. "Będzie poszukiwać pigułek nasennych przez tydzień, a my będziemy mieli z tego zabawę do końca naszych dni" - cynicznie wymyśla Chad. Niedługo po przybyciu znajdują piękną, głuchą dziewczynę pracującą jako sekretarka.
Reżyser o swoim filmie mówi: "To klasyczny trójkąt. Gdy zaczynałem pracę nad tym filmem, pierwszą myślą w mojej głowie było 'Skrzywdźmy kogoś'. Modelem dla mojego scenariusza stał się ten typ komedii, w której bogaci, zblazowani młodzieńcy wyczyniają rzeczy nie do pomyślenia tylko dlatego, że mają na to ochotę. Mój film jest komedią, może trochę czarną. I coś jeszcze - ja również lubię bawić się widzami..."
NEIL LaBUTE Jest absolwentem Uniwersytetu Nowojorskiego, był stażystą w Royal Court Theatre. Napisał kilka sztuk, min. "Leppers", "Bash", "A Gaggle of Saints", dokonał adaptacji "Draculi" i "Woyzecka".
Linki "W towarzystwie mężczyzn" można znaleźć się przede wszystkim na dwóch niezłych stronach: http://www.spe.sony.com/Pictures/SonyClassics/men/main.html - tu mamy opis filmu, wywiad z reżyserem, zdjęcia i fragmenty filmu, oraz http://www.filmscouts.com/matinee/com-men tu zaś są wywiady w formie dźwiękowej, informacje, zdjęcia i fragmenty filmu. Jak zwykle bardziej dociekliwych odsyłamy do IMDb

Kontakt
skontaktuj
się z nami