6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 LISA


Belgia 1996, 105 min.
Scenariusz i reżyseria - Jan Keymeulen
Zdjęcia - Philippe Cordey
Muzyka - Wim Mertens
Występują - Veerle Dobbelaere, Antonie Kamerling, Mark Galo, Gene Bervoets, Geert de Jong, Joanna Geldof

Film prezentowany w ramach Festiwalu Kina Unii Europejskiej


"Lisa" opowiada emocjonującą historię o impulsywnej młodej kobiecie, podporządkowanej swojej pasji. Bohaterka żyje w świecie, w którym zwyciężają marzenia do czasu, gdy przykra rzeczywistość gwałtownie jej nie obudzi.
Pasją Lisy jest alpinizm, lecz prawdziwą obsesją jest dla niej zdobycie Matterhornu. Po zakończonej fiaskiem próbie osiągnięcia wymarzonego szczytu depresja Lisy pogłębia się, gdy odkrywa niewierność swego chłopaka. Tylko nowe wyzwanie może uśmierzyć jej gniew, więc Lisa decyduje się na wspinaczkę, której celem jest tym razem wysoki budynek hotelu. Podczas spotyka, mieszkającego na osiemnastym piętrze Sama, powściągliwego i rozważnego muzyka, przygotowującego się do prestiżowego konkursu pianistycznego. Sam zafascynowany jest nieokiełznaną osobowością Lisy i chociaż oboje żyją w różnych światach, rodzi się miłość. Kiedy jednak Lisa staje wobec problemu AIDS, największego wyzwania w jej życiu, marzenia się rozwiewają.
Czy ich miłość wytrzyma próbę? Dla Lisy pozostaje tylko jedno wyjście...
JAN KEYMEULEN Urodził się w 1947 roku w Aalst w Belgii. Ukończył HRITCS - Belgijską Akademię Filmu i Telewizji, po czym rozpoczął pracę jako reżyser w BRTN - belgijskiej telewizji publicznej. Zrealizował szereg filmów i seriali telewizyjnych. "Lisa" jest jego debiutem kinowym.
Filmografia 1978 Annick, a Child in the City (dok.); 1982 Electron (serial tv); 1983 Simon en Sarah (kr.metr.); 1984 De Baandbrekers (spektakl tv); 1985 Nena (kr.metr.); Christa en Christophe (dok.); 1987 Madi (kr.metr.); 1988 Sarah? Sarah! (tv); 1996 Lisa
Linki Na temat "Lisy" nieco więcej jedynie w IMDb

Kontakt
skontaktuj
się z nami