6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 MŁODE WILKI 1/2


Polska - 1997
Scenariusz i reżyseria - Jarosław Żamojda
Zdjęcia - Andrzej J. Jaroszewicz
Muzyka - Grzegorz Daroń
Występują - Krzysztof Antkowiak, Anna Mucha, Paweł Deląg, Jan Nowicki
Dystrybucja - ITI
"Młode wilki 1/2" to druga część historii o młodzieży, która wchodzi w życie w realiach drapieżnego kapitalizmu. Akcja toczy się w 1994 roku, kilka miesięcy przed akcją pierwszej części.

"Młode wilki 1/2" nie jest filmem o przemocy i zbrodni. Jest to film o przyjaźni, lojalności i pierwszej miłości. Czasem nieporadnie, czasem ze wstydem, bohaterowie filmu odkrywają w sobie uczucia, które znali jedynie jako puste słowa Dopiero w sytuacjach ekstremalnych odkrywają ich nowy sens. Jest to także film o marzeniach i pragnieniach. Zarówno tych zwykłych, banalnych, jak szybkie samochody i ładne dziewczyny, jak i głębszych, jak chęć znalezienia swojego celu w życiu, potrzeba poznania własnej tożsamości.

Mówi Jarosław Żamojda: "Młode wilki 1/2 powstały w odpowiedzi na setki listów, jakie aktorzy i realizatorzy dostali od czasu jego premiery. Sukces pierwszej części dowodzi, jak bardzo nastoletni widzowie poszukują nowego portretu na ekranie. Stanowią przecież nowe i czasami trudne do zrozumienia pokolenie, dorastające w nowych warunkach politycznych i gospodarczych. To oni chcieli poznać dalsze losy bohaterów filmu. Tak więc wróciłem do Szczecina i do postaci, które widzowie tak polubili. Jest to już inna historia i inna para głównych bohaterów, ale problemy są te same, miłość jest ta sama. Są tą samą, walczącą o swoją młodość grupą młodych wilków, a mottem filmu jest zdanie, jakie wypowiada główna bohaterka: uważaj, o czym marzysz, bo pewnego dnia to się spełni".


JAROSŁAW ŻAMOJDA Urodził się w Bydgoszczy w 1960 roku. Ukończył wydział operatorski PWSFTviT. Jako operator zadebiutował filmem "Pożegnanie jesieni". Za zdjęcia do tego filmu otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Munka i Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Za film "Najpiękniejsza jaskinia świata" otrzymał nagrody Węgierskiej Akademii Filmowej i Telewizji Francuskiej. Współpracował z: Magdą i Piotrem Łazarkiewiczami, Waldemarem Dzikim, Krzysztofem Zanussim. Jest reżyserem i autorem zdjęć do licznych reklam telewizyjnych. W 1995 wyreżyserował film "Młode wilki", za który otrzymał nagrodę za debiut reżyserski na festiwalu w Gdyni i główną nagrodę - Złote Zęby na Festiwalu Polskich Filmów w Chicago.
Filmografia 1995 Młode wilki; 1997 Młode wilki 1/2

Kontakt
skontaktuj
się z nami