6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 SŁODKIE JUTRO / THE SWEET HEREAFTER


Kanada 1997, 110min.
Scenariusz i reżyseria - Atom Egoyan na podst. powieści Russela Banksa
Zdjęcia - Paul Sarossy
Muzyka - Michael Danna
Występują - Ian Holm, Sarah Polley, Bruce Greenwood, Tom McCamus.
Dystrybucja - Solopan
W obliczu tragedii poddawana jest próbie nasza wiara i hart ducha. Jest to historia kobiety o wielkiej odwadze. Staje naprzeciw człowieka, który ma odpowiedź na wszystko, lecz nie zadaje pytań. Jest to historia o leczeniu głębokich ran na duszy, o podejmowaniu wyborów moralnych.
W filmie "Słodkie jutro" tragedia łączy mieszkańców małego miasteczka. Kiedy czternaścioro dzieci ginie w bezsensownym wypadku samochodowym , ludzie zadają sobie gorzkie pytanie: "Jeśli zdarzy się najgorsze, jak sobie z tym radzić i kogo o to oskarżać?". Niedługo po wypadku wielkomiejski prawnik, opętany własnymi demonami, wzmaga ich złości i rozgoryczenie. W ciężkiej atmosferze podejrzeń młoda dziewczyna zdoła odzyskać swoją godność i zjednoczyć małą społeczność.
Film otrzymał Specjalną Nagrodę Jury na Międzynarodowym Festiwalu w Cannes, 1997.
ATOM EGOYAN Urodzony w Kairze, wychowany w Kanadzie Ormianin jest jednym z najbardziej szanowanych reżyserów filmowych. Zrealizował siedem filmów, które przyniosły mu światowe uznanie. W 1994 roku został mianowany "nadzieją nowego wieku" przez magazyn TIME. Jest także autorem i reżyserem sztuk teatralnych.
Linki Dokładne i wyczerpujące informacje na temat "Słodkiego jutra" znajdujemy w Internecie po polsku: http://www.solopan.com/slodkie_jutro/index.html. Jest tam prawie wszystko: opis, zdjęcia, wszelkie dane. Również wszystko, ale inaczej i po angielsku zamieszczono tutaj: http://207.136.90.71/theatre/movies/sweethere.html. A może by tak odwiedzić Cannes? Jest jeszcze jedna strona, która może być godna uwagi: http://www.flf.com/sweet/index.html Piszą tam, iż strona właśnie się tworzy i że niedługo będzie nieźle. Radzimy co jakiś czas zaglądać, bo może rzeczywiście będzie.

Kontakt
skontaktuj
się z nami