6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 STUDNIA / THE WELL


Australia 1997, 102 min.
Reżyseria - Samantha Lang
Scenariusz - Laura Jones na podst. powieści Elizabeth Jolley
Zdjęcia - Mandy Walker
Muzyka - Stephen Rae
Występują - Pamela Rabe, Miranda Otto, Paul Chubb, Frank Wilson, Steve Jacobs
Dystrybucja - Tantra
Życie Hester zmienia się w dniu, kiedy przyprowadza Katherine do leżącej na odludziu farmy, na której mieszka ze zniedołężniałym ojcem. Katherine miała być służącą, ale szybko zaczyna pełnić w domu rolę o wiele ważniejszą. W miarę upływu czasu Hester zaczyna odkrywać tłumioną do tej pory potrzebę szczęścia, jakie daje przyjaźń. Po śmierci ojca Hester dziedziczy farmę i rodzinne pieniądze, które beztrosko wydaje razem z Katherine. Aby zapewnić sobie stały dopływ gotówki, Hester sprzedaje farmę i zamieszkuje z Katherine w niewielkim domku. Mając pod dostatkiem pieniędzy, obie kobiety mogą bez przeszkód kontynuować radosną, pełną marzeń sielankę. Idylla kończy się, kiedy Katherine w wypadku samochodowym zabija człowieka.
"Studnia" jest jednym z najbardziej interesujących debiutów zaprezentowanych podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Młoda Australijka Samantha Lang zachwyciła publiczność mrocznym psychologicznym thrillerem, którego głównym tematem jest tajemniczy, tragiczny związek dwóch kobiet. Dzięki znakomitemu scenariuszowi film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, a jego zakończenie może zaskoczyć nawet najbardziej wymagających widzów. Pełna napięcia akcja "Studni" przywodzi na myśl najlepsze dreszczowce z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.
Jedną z głównych ról w filmie odtwarza najpopularniejsza obecnie młoda australijska aktorka Miranda Otto.
SAMANTHA LANG Urodziła się w 1967 roku w Berlinie. Zrealizowała trzy filmy krótkometrażowe i jeden telewizyjny. "Studnia" jest jej debiutem fabularnym.
Filmografia 1993 God's Bones (kr.m.); 1995 Out (kr.m.), Audacious (kr.m.), 1996 Third Party (tv); 1997 Studnia
Linki Nieco więcej o "Studni" pod adresem: http://www.filmscouts.com/films/well.html i oczywiście w IMDb

Kontakt
skontaktuj
się z nami