6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 TAJNY AGENT


Wielka Brytania 1997
Reżyseria - Christopher Hampton
Scenariusz - Christopher Hampton na podstawie powieści Josepha Conrada "Tajny agent"
Zdjęcia - Denis Lenoir
Występują - Bob Hoskins, Patricia Arquette, Gerard Depardieu
Dystrybucja - Muvi
Piękna, młoda Winnie wychodzi za dużo starszego od siebie Adolfa Verloca wierząc, że w ten sposób zapewnia ukochanemu bratu bezpieczną przyszłość. Nie ma pojęcia, że mąż doprowadzi do śmierci najbliższą jej osobę. Winnie nie jest w stanie przewidzieć, że Verloc jest rosyjskim tajnym agentem działającym w Londynie.
Oparty na motywach powieści Conrada film, jest trzymającą w napięciu opowieścią o tajnym agencie, który zostaje zwabiony w labirynt korupcji i traci wszystko, co stanowi dla niego wartość. Zdrada, tak w życiu jak i zawodowym ma śmiertelnie poważne konsekwencje - o tym opowiada poruszająca historia o chciwości, ofierze i utracie prawdziwej miłości.
CHRISTOPHER HAMPTON Jest jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych dramaturgów i scenarzystów. Swoją karierę rozpoczął w 1968 roku jako etatowy dramaturg w Royal Court Theatre w Londynie. Jego najbardziej znane sztuki to: "Całkowite zaćmienie", "Opowieści Hollywood" oraz adaptacja "Niebezpiecznych związków". Jest autorem scenariuszy do wielu filmów, m.in.: "The Honorary Consul", "Mary Reilly", "Niebezpieczne związki", "Całkowite zaćmienie". W 1996 roku debiutował filmem "Carrington".
Filmografia 1996 Carrington; 1997 Tajny agent
Linki "Tajnym agencie" nieco więcej pod adresem: http://hollywood.com/cgi-bin/TARGET/indexvg.cgi?secretagent są tu zdjęcia i recenzje. IMDb podaje jak zwykle wszelkie informacje i linki do innych stron.

Kontakt
skontaktuj
się z nami