6 Forum Kina Europejskiego
 forum  filmy  terminy  aktualności  linki
 ZANIM SPADNIE DESZCZ


Wielka Brytania/Francja/Macedonia 1994, 115 min.
Scenariusz i reżyseria - Milcho Manchewsky
Zdjęcia - Manuel Teran
Muzyka - Anastasia
Występują - Katrin Cartlidge, Rade Serbezija, Gregoire Colin
Macedonia, która jeszcze nie krwawi, ale z trudem oddycha, otoczona przez wybuchające konflikty etniczne między Serbami i Albańczykami.
W pierwszej części filmu, zatytułowanej "Słowa", młody nowicjusz z ortodoksyjnego monastyru udziela schronienia albańskiej dziewczynie ściganej przez uzbrojonych Serbów.
Akcja części drugiej - "Twarze" - rozgrywa się w odległym Londynie, gdzie bałkańska tragedia dociera poprzez zdjęcia i związek pracownicy agencji fotograficznej z serbskim fotoreporterem.
W trzeciej części - "Fotografie" - wracamy do Macedonii. Fotoreporter bezskutecznie próbuje odnaleźć albańską dziewczynę. Wokół szaleje wojna, zrozpaczona dziewczyna ucieka w kierunku monastyru. Zamknął się krąg czasu i zaczyna padać deszcz.
MILCHO MANCHEVSKY Urodził się w Macedonii. Ukończył kurs reżyserski na Uniwersytecie w Illinois. Reżyserował filmy dokumentalne, videoclipy, reklamówki. "Zanim spadnie deszcz" jest jego debiutem fabularnym.
Linki "Zanim spadnie deszcz" najlepiej pokazane jest u Szwedów na stronach Uniwersytetu w Goeteborgu oczywiście po szwedzku. Ale poza tekstem jest tam zdjęcie z filmu, plakat i kilka plików dźwiękowych. Streszczenie filmu, jego recenzję i bardzo ładne zdjęcie można znaleźć o, tu właśnie: http://the-tech.mit.edu/V115/N10/rain.10a.html zaś po nieco więcej zdjęć i recenzję radzimy udać się tu: http://www.reellife.com/rain/rain-homepage.html. Całodobowych informacji udziela IMDb

Kontakt
skontaktuj
się z nami